субота, 18 жовтня 2014 р.

Застосування скоромовок в роботі

Дуже ефективні для фонетичних вправ скоромовки. Діти вчать їх із задоволенням, намагаючись правильно  вимовляти англійські звуки.
[W] Why do you cry, Willy?
Why do you cry?
Why Willy, why Willy
Why Willy, why?

  Часто дітям хочеться прямо на уроці потягнутися, відпочити, змінити вид діяльності. Необхідна фізкультхвилинка  та ігри, які допоможуть порухатись, не забуваючи про англійську мову.
Гра «Cats & mice»
Діти стають в коло.
I am a mouse,
You are a cat,
One, two, three
- You catch me.

Дітям подобається гра, як епізод. Та найбільше задоволення вони отримують коли весь урок – гра . Такі уроки часто проводяться, як підсумкові. Коли вже вивчили вже весь матеріал і засвоєна тема.
Ретельна підготовка до гри, вікторини, конкурсу чи іншого нетрадиційного уроку – полегшує введення та закріплення мовного матеріалу (лексики, граматики, фонетики). Вона привчає учнів до тих психологічних зусиль, які необхідно прикласти для оволодіння іноземною мовою.
Важливим завданням при вивченні іноземної мови є автоматизація використання мовного матеріалу, тобто доведення володіння ним до рівня навичок.
Автоматизація відбувається на основі умовно-мовленнєвих  вправ. Їхнє використання викликане необхідністю формувати   навички  в умовах подібних до умов живого спілкування. Саме тому, спонукаючи учня до розмови, вчитель дає певні інструкції «Скажи чи є у тебе бажання зробити те, що я прошу?» «Попросити  дозволу зробити те, що ти хочеш зараз». Даючи, наприклад, останню  установку вчитель відпрацьовує запитання   «May  I…?
P. May I go out?
P. Yes, you may.
P. May I play?
P. Yes, you may.
P. May I take my ball?
P. Yes, you may.

   У цих випадках  учні виконують не просто  навчально-формальні, а мовленнєві завдання.

Вживання слова з підказкою

Учень повторює одне із слів, яке вимовляє вчитель, але не механічно, а мотивовано.

Учитель: Наша лялька Барбі пропонує три свої улюблені кольори. Назви той, котрий подобається тобі найбільше.
Barbie : Olia! Red ? pink ?blue?
Olia: Blue!
Barbie: Kolia! Green, yellow, black?
Kolia: Yellow.
Учитель: Щоб кухар нагодував вас, потрібно вибрати одну із трьох запропонованих картинок.
Учитель : Roman! Bread, milk, water?
Roman: Milk!
Учитель : Oleh! Porridge, soup, fish?

Oleh: Fish!

Аудіювання слів і активне їх пізнання

Школярі повинні вибирати із декількох наявних предметів або картинок один, який відповідає даному слову.

Учитель: Бабуся Незнайки скаржиться на  те, що він дуже неуважний. Вона просить його вимити руки, а він миє вуха.  Цікаво, діти, а ви також неуважні? Давайте перевіримо: the nose, the eyes, the mouth, the hair.

Тільки після таких вправ в аудіюванні  слів, вчитель вважає можна переходити до тренування  учнів для правильного вжитку.    

Аудіювання слів та їх пасивне пізнання

Шановні колеги! Гра - один з найкращих способів для пояснення нового матерілу, особливо, коли мова іде про учнів початкових класів. Саме тому пропоную до вашої уваги кілька способів введення уроку за допомогою захоплюючих ігор.

1. Аудіювання слів і їх пасивне пізнання.

Діти співставляють  слова, яке вимовляє вчитель з карткою предметом і кажуть : «Yes»  або « Nо».  При цьому школярі  бачать  картинку (предмет), а вчитель не бачить її.
 Наприклад, вчитель, закривши очі, дістає щось із коробки  і намагається вгадати, що це, називаючи по черзі основні  слова тої або іншої  семантичної  групи.

УЧИТЕЛЬ: Ви хочете, щоб мама вам купила щось у магазині канцтоварів, але соромитесь просити (на столі заздалегідь розкладені предмети  шкільного вжитку, один з учнів показує, що саме вони хочуть так, щоб не бачив вчитель). Вчитель намагається вгадати.
Учитель :Is it a pen?
Учні: No.
Учитель: Is it a book?
Учні:No.
Учитель:Is it a ruler?
Учні:Yes!
Учитель: Наша лялька Барбі буде вгадувати, хто який колір любить (заздалегідь готуються різнокольорові стрічки паперу, вчитель завязує  ляльці очі). Той, кого я назву, доторкнеться до стрічки паперу улюбленого кольору, а Барбі намагатиметься пізнати, який це  колір.
Учитель: Tania! Come here! Touch, please! Now, Barby, guess!
Barby: Blue!
Учні: No!
Barby: Green!
Учні: Yes.