середу, 5 листопада 2014 р.

         Конспект уроку на тему: ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ


Тема: Здоровий спосіб життя
Мета: Відпрацювати лексичний матеріал теми. Удосконалювати вимову звуків. Продовжувати формувати навички усного мовлення. Розвивати комунікативні здібності учнів. Удосконалювати техніку читання. Розвивати вміння знаходити певну інформацію під час читання. Виховувати любов до спорту і бажання дотримуватися здорового способу життя.
Обладнання: підручник, зошит, малюнки, таблиці, серце здорового способу життя.
Хід уроку
1.    Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1)    Привітання і повідомлення теми та мети уроку.
-Hello, everyone! How are you today? I hope you are fine and you will be active and energetic at the lesson, because you have your recipes of being healthy.
2)    Уведення в іншомовну атмосферу
-At first let’s revise the parts of the body and the  words which are connected with them (You may use pictures or dolls).
-lungs, chest, throat, heart, ear, eye, head, ankle, tooth-teeth, blood, pulse, arm, hand, leg, foot, neck, back, stomach, nose, blood, pressure.
2.    Основна частина уроку
1) А) Розвиток умінь усного мовлення
-Учні ланцюжком висловлюються, спираючись на малюнки і слова: chocolate, carrot, milk, butter, cake, apple, fruit, bananacereals, bread, rice, corn.
   B) Дати відповіді на запитання:  which foods are in the milk group?
2) Робота в групах. Проект постера: «Healthy life»
   Учні працюють у групах(2), вони обговорюють проект постера «Healthy life» (підготовленого вдома)
My Exercise Plan
Draw a heart. Choose an exercise that is good for your heart. Make an exercise plan. Fill in the chart. Follow your plan.
 

What will I do?
When?
Where?
How long?
Why?

 And we haven’t seen your posters «Healthy life» yet. Please, produce them and read what is written on        them.
3)    Перевірка домашнього завдання
These people are not very well each has a different problem. The boy has a cold.
(Опис малюнків)
Headache (I’ve got a headache)
High temperature
Stomachache
Legate

Pair work
-          What’s the matter?
-          I’ve got a headache.
-          What are you going to do?
-          I’m going to see a dentist (doctor)
4)    Reading
1)    Read the letter and say what once happened to Michael. Ex.1, p.82
2)    Answer the questions
a)    How long had Michael been of school?
b)    How did break his leg?
c)    How long had he stayed at the hospital?
d)    Who brought ham home?
e)    How did he feel being at home?
   Повторення Past Simple неправильних дієслів, що зустрічаються у тексті. Учні виконують вправу  письмово, а потім зачитують відповіді.
5)    Speaking
How to stay Healthy
Copy this chart on a sheet of paper. Check yes or no for each question. Find your score
Ways to stay healthy
Yes
No
1.    I eat a good breakfast.


2.    I play every day.


3.    I get enough sleep.


4.    I drink water, milk, and fruit juice.


5.    I eat fruits and vegetables.


6.    I wash my teeth every day.


7.    I brush my face and hands each morning.


8.    I have checkups by a dentist.


9.    I have checkups by a dentist.


10.  I do not get close to people with colds.



Score:
10 yes checks = You are doing great!
9 yes checks = You are doing well – Go for 10
8 yes checks = You could do better
7 or less yes checks – It is time to become more healthy


3.    Заключна частина уроку
1)    Домашнє завдання. Зробити проект «You and Your Health»
2)    Підведення підсумків уроку.

Бесіда з учнями: All right, I hope your heads don’t hurt and you’ve bought nice toothbrushes. Please, do your parts of the Project and revise the material we’ve studied for the test.

суботу, 18 жовтня 2014 р.

Застосування скоромовок в роботі

Дуже ефективні для фонетичних вправ скоромовки. Діти вчать їх із задоволенням, намагаючись правильно  вимовляти англійські звуки.
[W] Why do you cry, Willy?
Why do you cry?
Why Willy, why Willy
Why Willy, why?

  Часто дітям хочеться прямо на уроці потягнутися, відпочити, змінити вид діяльності. Необхідна фізкультхвилинка  та ігри, які допоможуть порухатись, не забуваючи про англійську мову.
Гра «Cats & mice»
Діти стають в коло.
I am a mouse,
You are a cat,
One, two, three
- You catch me.

Дітям подобається гра, як епізод. Та найбільше задоволення вони отримують коли весь урок – гра . Такі уроки часто проводяться, як підсумкові. Коли вже вивчили вже весь матеріал і засвоєна тема.
Ретельна підготовка до гри, вікторини, конкурсу чи іншого нетрадиційного уроку – полегшує введення та закріплення мовного матеріалу (лексики, граматики, фонетики). Вона привчає учнів до тих психологічних зусиль, які необхідно прикласти для оволодіння іноземною мовою.
Важливим завданням при вивченні іноземної мови є автоматизація використання мовного матеріалу, тобто доведення володіння ним до рівня навичок.
Автоматизація відбувається на основі умовно-мовленнєвих  вправ. Їхнє використання викликане необхідністю формувати   навички  в умовах подібних до умов живого спілкування. Саме тому, спонукаючи учня до розмови, вчитель дає певні інструкції «Скажи чи є у тебе бажання зробити те, що я прошу?» «Попросити  дозволу зробити те, що ти хочеш зараз». Даючи, наприклад, останню  установку вчитель відпрацьовує запитання   «May  I…?
P. May I go out?
P. Yes, you may.
P. May I play?
P. Yes, you may.
P. May I take my ball?
P. Yes, you may.

   У цих випадках  учні виконують не просто  навчально-формальні, а мовленнєві завдання.

Вживання слова з підказкою

Учень повторює одне із слів, яке вимовляє вчитель, але не механічно, а мотивовано.

Учитель: Наша лялька Барбі пропонує три свої улюблені кольори. Назви той, котрий подобається тобі найбільше.
Barbie : Olia! Red ? pink ?blue?
Olia: Blue!
Barbie: Kolia! Green, yellow, black?
Kolia: Yellow.
Учитель: Щоб кухар нагодував вас, потрібно вибрати одну із трьох запропонованих картинок.
Учитель : Roman! Bread, milk, water?
Roman: Milk!
Учитель : Oleh! Porridge, soup, fish?

Oleh: Fish!

Аудіювання слів і активне їх пізнання

Школярі повинні вибирати із декількох наявних предметів або картинок один, який відповідає даному слову.

Учитель: Бабуся Незнайки скаржиться на  те, що він дуже неуважний. Вона просить його вимити руки, а він миє вуха.  Цікаво, діти, а ви також неуважні? Давайте перевіримо: the nose, the eyes, the mouth, the hair.

Тільки після таких вправ в аудіюванні  слів, вчитель вважає можна переходити до тренування  учнів для правильного вжитку.    

Аудіювання слів та їх пасивне пізнання

Шановні колеги! Гра - один з найкращих способів для пояснення нового матерілу, особливо, коли мова іде про учнів початкових класів. Саме тому пропоную до вашої уваги кілька способів введення уроку за допомогою захоплюючих ігор.

1. Аудіювання слів і їх пасивне пізнання.

Діти співставляють  слова, яке вимовляє вчитель з карткою предметом і кажуть : «Yes»  або « Nо».  При цьому школярі  бачать  картинку (предмет), а вчитель не бачить її.
 Наприклад, вчитель, закривши очі, дістає щось із коробки  і намагається вгадати, що це, називаючи по черзі основні  слова тої або іншої  семантичної  групи.

УЧИТЕЛЬ: Ви хочете, щоб мама вам купила щось у магазині канцтоварів, але соромитесь просити (на столі заздалегідь розкладені предмети  шкільного вжитку, один з учнів показує, що саме вони хочуть так, щоб не бачив вчитель). Вчитель намагається вгадати.
Учитель :Is it a pen?
Учні: No.
Учитель: Is it a book?
Учні:No.
Учитель:Is it a ruler?
Учні:Yes!
Учитель: Наша лялька Барбі буде вгадувати, хто який колір любить (заздалегідь готуються різнокольорові стрічки паперу, вчитель завязує  ляльці очі). Той, кого я назву, доторкнеться до стрічки паперу улюбленого кольору, а Барбі намагатиметься пізнати, який це  колір.
Учитель: Tania! Come here! Touch, please! Now, Barby, guess!
Barby: Blue!
Учні: No!
Barby: Green!
Учні: Yes.